billede af fire personer sammen der laver hjerter med hænderne til en person ved siden af kameraet

Kontakt os

Se hvem vi er

Skriv til os

Vi bliver altid så glade for at høre fra dig.
Du kan bruge vores kontaktformular, så sender vi dig videre til den rigtige person.

Vi vender tilbage hurtigts muligt.

"*" indicates required fields

Dette felt er til validering og bør ikke ændres.
Jeg er ikke en robot
portræt billede af person med grøn jakke

Kontaktinformation til vores afdelinger

Sekretariat København

København V
Telefon: 3323 2000 
E-mail: Info@sabaah.dk 

CVR: 32001246

Rådgivning

Få telefonisk rådgivning hver torsdag fra kl 18.00-20.00
(minus helligdage og mellem Jul og Nytår)
Telefon: 33232000
E-mail: snak@sabaah.dk 

Aarhus

Aarhus
Telefon: 3323 2000 
E-mail: aarhus@sabaah.dk

CVR: 32001246

Bestyrelse
E-mail: bestyrelse@sabaah.dk

Outreach
E-mail: outreach@sabaah.dk

Netværkstilbud Aarhus
E-mail: Rulan@sabaah.dk

Generalsekretær
E-mail: Amma@sabaah.dk

Community Gruppe
E-mail: Dalia@sabaah.dk

Presse
E-mail: info@sabaah.dk

Netværkstilbud København
E-mail: Info@sabaah.dk

Pårørende Gruppe
E-mail: dalia@sabaah.dk

 

 

 

Har du brug for mere viden om Sabaahs afdelinger, så kan du læse mere her.

 

 

Afdelinger

Hjælp & netværk

et tegnet prideflag på en arm

Pårørende

Er din søn, søster, nevø, ven eller partner minoritetetnisk LGBT+ person?

Billede af en person der har en samtale med en person uden for billedet.

Rådgivning

Er du minoritetetnisk LGBT+ person og har du brug for nogen at snakke med?

personer der sidder sammen og spiller et spil

Netværkstilbud Aarhus

Se vores netværkstilbud til minoritetetnisk LGBT+ personer i Aarhus?

to personer der sidder sammen i en sofa og snakker sammen

Netværkstilbud København

Se vores netværkstilbud til minoritetetnisk LGBT+ personer i København?