personer der snakker sammen i lyset fra en projektor

Medarbejder og bestyrelse

Vil du gerne have et overblik over Sabaah som organisation? Så kan du finde vores organisationsdiagram og møde vores medarbejdere her.   

Bestyrelse

Sabaahs bestyrelse består på nuværende tidspunkt af seks ulønnede medlemmer, som holder bestyrelsesmøde mindst en gang om måneden. Medlemmerne vælges for en to-årig periode på den årlige generalforsamling.

portræt billede af Sabaamse

Shahzeb
Forperson
shahzeb@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Fahmi
Næstforperson 
Fahmi@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Natalia
Politisk interessevaretagelse
Natalia@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Anna
1. Kasserer + Arbejdsmiljø & sikkerhed
Al@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Mariam
2. kasserer
Mariam@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Chris
Personaleansvarlig
Chris@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Michael
Bestyrelsesmedlem
Michael@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Naya
2. Suppleant, frivilligudvikling
Naya@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Nadia
1. Suppleant
Nadia@sabaah.dk

Sekretariat

Sabaahs sekretariat består af en generalsekretær, tre fultidsprojektansatte og én studentermedhjælper. Sekretariatet servicerer målgruppen, står for den daglige drift og udvikling.

Amma
Generalsekretær 
amma@sabaah.dk

Dalia
Projektmedarbejder og frivillig- og eventkoordinator
dalia@sabaah.dk

Aarhus

Sabaah Aarhus består af en daglig leder, to netværksmedarbejdere og to rådgivere.

portræt billede af Sabaamse

Fawzie
Daglig leder
fawzie@sabaah.dk

portræt billede af Sabaamse

Asvin
Daglig leder

Netværksmedarbejdere

Sabaahs netværksmedarbejdere er hjertet i vores organisation, da de har den tætte kontakt til medlemmerne. De står for vores netværksaktiviteter og er ofte dem, som du møder til vores faste aktiviteter.

portræt billede af Sabaamse

Amira

portræt billede af Sabaamse

Noa

portræt billede af Sabaamse

Dianna

portræt billede af Sabaamse

Elias

Rådgivere

Sabaahs 3 rådgivere dækker hele landet med vores torsdagsrådgivning. De kommer med en baggrund indenfor terapi, psykologi og socialrådgivning og står klar til at tage imod dig.

portræt billede af Sabaamse

Iman

portræt billede af Sabaamse

Thao

Supervisor

Vores supervisor har en uddannelse som psykoterapeut. Supervisorens rolle er at stå til rådighed for Sabaahs ansatte for at sikre, at vi får nogen at sparre med samt at sikre et højt niveau af refleksion i vores praksis

Lasse
lasse@sabaah.dk

Outreach oplægsholdere

Vores seje outreachers tager ud på uddannelser, folkeskoler samt virksomheder og giver workshop i hele landet.

portræt billede af Sabaamse

Hella

portræt billede af Sabaamse

Iman

Hakan

Margherita

Thabile

portræt billede af Sabaamse

Isabella

Nires

portræt billede af Sabaamse

Nadia

portræt billede af Sabaamse

Sanna

portræt billede af Sabaamse

Naya

portræt billede af Sabaamse

Theresa

portræt billede af Sabaamse

Ximena

portræt billede af Sabaamse

Thao

portræt billede af Sabaamse

Nikan

portræt billede af Sabaamse

Fawzie

portræt billede af Sabaamse

Elias

portræt billede af Sabaamse

Aleyna

portræt billede af Sabaamse

Aysin

Konsulent

Vores konsulent er ind over forskellige projekter i Sabaah og er løst tilknyttet vores organisation.

portræt billede af Sabaamse

Fahad
fahad@sabaah.dk

Hjælp & netværk

et tegnet prideflag på en arm

Pårørende

Er din søn, søster, nevø, ven eller partner minoritetetnisk LGBT+ person?

Billede af en person der har en samtale med en person uden for billedet.

Rådgivning

Er du minoritetetnisk LGBT+ person og har du brug for nogen at snakke med?

personer der sidder sammen og spiller et spil

Netværkstilbud Aarhus

Se vores netværkstilbud til minoritetetnisk LGBT+ personer i Aarhus?

to personer der sidder sammen i en sofa og snakker sammen

Netværkstilbud København

Se vores netværkstilbud til minoritetetnisk LGBT+ personer i København?